1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Vai pacients var uzticēties viena ārsta diagnozes noteikšanai?

PDFDrukātE-pasts

Vai pacients var uzticēties viena ārsta diagnozes noteikšanai?
Diemžēl pacients nereti nevar būt drošs par ārstniecības  pakalpojumiem ko saņem. Nevar noliegt, ka profesionālā atbildības un kvalitātes prasības bieži tiek pārkāptas un neseko atbilstošas sankcijas, kas rada aizvainojumu un neapmierinātību gan pacientos, gan pašos ārstos, kuru izcili un pašaizliedzīgi pilda savus pienākumus. Aizvien vairāk pieaug pacientu iesniegto sūdzību skaits atbildīgajām institūcijām. Iespējams tas saistīts ar to, ka pacienti aizvien vairāk domā par savu veselību un kvalitatīva un droša pakalpojuma garantēšanu.
Viena no biežāk sastopāmājām sūdzībām ir par pārkāpumiem saistītiem ar veselības aprūpes kvalitāti-  
Nepareizas diagnozes noteikšana-
Ārsts diagnozi (pacienta slimību) nosaka, balstoties uz slimības norisi, simptomiem un izmeklējumu rezultātiem, lai varētu izvēlēties precīzāko ārstēšanas metodi. Taču nereti tā tiek noteikta kļūdaini kā rezultātā seko nepareiza ārstniecība, kas būtiski apraud personas veselību un dažkārt dzīvību. Kā arī nereti ārsts neizskaidro ārstniecības gaitu pacientam, kas veicina nekvalitatīvu ārstēšanu! Nereti katram ārstam ir savs viedoklis par ārstniecības metodi, kas var būtiski atšķirties. Rodas jautājums- vai pacientam jāpārbauda mediķu norādījumi pie citiem mediķiem ikreiz ja radušās šaubas, ka ārsts nav pietiekami iedziļinājies un pacients netiek vispusīgi izmeklēts?
Biedrība Droša medicīna ir neatkarīga organizācija, kura konsultē, palīdz rast risinājumus pacientu tiesību jautājumos gan pacientiem, gan mediķiem un nozares speciālistiem.
Aicinām atsaukties pacientus uz bezmaksas konsultāciju, kas nonākuši cietušā lomā no mediķu puses.

 

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt